Bit İlacı

                                     BİT ILACI   BİT ŞAMPUANI 

Bit ilacı şu özellikleri taşımalıdır;

Biti % 100 öldürmelidir.

Kullanıcıya zarar vermemelidir.

Zehir içermemelidir

Göze zararı olmamalıdır.

Kolay uygulanmalıdır.

Kötü kokmamalıdır

Tahriş etmemelidir

Alerji yapmamalıdır

Tekrar oluşumu engellemelidir.

Her yaş gurubunda uygulanabilmelidir.

Bu bilgiler ışığında öne çıkan bit öldürücü madde dimetikon’dur. Dimetikon’un en etkili oranı % 4 dür ve siklometikon içerisinde eritilmiş olmalıdır. Yani % 4 – % 96 oranında olmalıdır, en etkili bit ilacı demek için bu oran korunmalıdır.

En etkili bit ilacı avantajları şu etki mekanizmasından kaynaklanmaktadır; Saç karışımla ıslatıldığında bitler, yavruları ve yumurtaları da ıslatılmış yani etrafı bu sıvıyla kaplanmış olur. Siklometikon oda ısısında hızla buharlaşır ve geride silikon yapısındaki dimetikon kalır. Geride kalan bu aktif madde biti çepeçevre sarar ve bit nefes aldıkça solunum borusunu tıkar. Nefes alamayan bit havasız kalır ve dakikalar içinde ölüş olur. Yavru haldeki yavşaklar da aynı şekilde ölür ancak yumurtalar doğrulma zamanına göre yeterince etkilenmeyebilir bu sebeple bir hafta on gün sonra yumurtadan çıkabilecek yavrular için ikinci defa kullanması daha iyi olur. Etkisi fizikidir yani sonuç kesindir. Parazit mutlaka boğularak ölür, ilacın bağımlılık yapmak yada etkisiz kalmak gibi bir riski yoktur.

Uzun yıllardır kullanılan ve kullanımı giderek azalan zehir etkili ilaçlar yukarda yazılan en etkili bit ilacı değerlendirmesi açısından şu noktalarda yetersiz kalabilmektedir;

-Tedavi başarısı % 60 lara kadar düşebilmektedir.

-Çocuklarda çok dikkatli olunmalıdır çünkü zehir etkisi vardır.

-Gözde tahriş yapabileceğinden göze kaçmamalıdır

-Uygulamada başarısı giderek düşmektedir çünkü bitler ilacı tanımaktadır.

-Tedavi sonrası tekrar oluşumunu engellemezler.

-Her yaş gurubunda kullanılabilir ancak çocuklara uygularken dikkatli olmak gerekir.

Özetle;

En etkili bit ilacı dimetikon içeren ilaçlardır ve şampuanlardır ve ilaç alırken buna dikkat edilmelidir.

BİT İLAÇLARI

Bit Şampuanı

clemy sprey Bitlenme özellikle ilkokul Çağındaki çocuklarda rastlanmakla birlikte genel bir sorundur. Bitlenmeden korunmanın veya bitlerden kurtulmanın en iyi yolu neyle karşı karşıya olduğunuzu bilmektir.

Baş Biti

• Baş bitleri küçük kanatsız böceklerdir. İnsan başında yaşarlar. Özellikle kulak arkası, ense gibi baştaki en sıcak bölgeleri tercih ederler.
• Bitler sadece kirli saçta bulunmaz! Bitler saç olan tüm kafaları sever; kirli veya temiz, kahverengi, kızıl veya sarı, uzun veya kısa.
• Sadece çocuklar değil herkes bitlenebilir.
• Bitlenme bir hastalık değildir! Bitlenme tedavi edilebilen normal bir olgudur. Bitlerin yaşayabilmesi için insan başına ihtiyaçları vardır.
• İnsan kanıyla beslenirler.
• Kafa derisini ısırarak tükürük enjekte ederler. Bu da deriyi tahriş ederek kaşıntıya sebep olur.
• Baştan ayrı olarak 2-3 günden fazla yaşayamazlar.
• Zıplayamaz, sıçrayamaz, uçamaz ve yüzemezler.
• Çok hızlı ürerler. Dişisi günde 10 yumurta yapabilir.

 

CLEMY Sprey’i farklı kılan nedir?

clemy böcek içermeyen uzman çözüm
Hindistancevizi ve anason yağı özleri bitin solunum yollarını tıkar ve nefes almasını engeller. Bitler boğularak ve sıvı kaybından ölürler. Fiziksel etki mekanizması sayesinde bitler direnç oluşturamaz.
clemy  Sprey her zaman işe yarar. Bitler bu yeni işleyiş metoduna karşı direnç geliştiremezler. clemy  ayrıca ylang-ylang yağı içerir. Bu yağ kaşımadan kaynaklanan iritasyonu yatıştırır.

clemy Sprey‘in kullanımı kolaydır.
Sprey başlığı sayesinde dozajı ayarlanabilir ve tam olarak ihtiyaç duyulan bölgeye uygulayabilirsiniz.clemy  sprey, sadece 15 dakika etki eder!

 

 

 

SAÇ YIKAMAK KADAR KOLAY: 1
2
Bitleri 10 dakikada¹ öldürür
Aynı zamanda saçı da yıkar

Bit Şampuanı İçeriğindeki mineral yağ, bitlerin ve sirkelerin koruyucu tabakalarının çözülmesi için özel olarak damıtılmıştır ve bitleri KURUTUR.